Zpětný odběr elektrozařízení a baterií

Recyklace vysloužilých elektrozařízení, baterií a akumulátorů
RECYKLUJTE S NÁMI...

Zakládáme si na ohleduplném chování vůči životnímu prostředí, a proto vám přinášíme možnost jednoduše a bezplatně odevzdat svá vysloužilá elektrozařízení, baterie a akumulátory. Ve spolupráci se společností REMA tak můžete na všech sběrných místech využít vrácení vysloužilého elektrospotřebiče, baterie nebo akumulátoru ZDARMA.

JAK SE ZBAVIT STARÉHO SPOTŘEBIČE NEBO BATERIE?

  • Spotřebitel má v systému nakládání s elektrospotřebiči nebo s bateriemi zásadní roli. On je tím, kdo se rozhoduje, co udělá se starým spotřebičem. Stará a nepotřebná elektrozařízení a baterie nepatří do kontejnerů na komunální odpad ani do přírody na černé skládky!
  • Spotřebitel je informován symbolem níže, že příslušné elektrozařízení nebo baterie nepatří do komunálního odpadu. Jsou tak označena všechna nová elektrozařízení nebo baterie. Symbol může být uveden přímo na zařízení, na jeho obalu nebo v návodu k použití či v záručním listu. 

symbol

Sběrná místa...

  • Zbavit se elektrospotřebičů a baterií, které většina lidí odkládala ve sklepech, na půdách či na chatách je možné bezplatně na místech zpětného odběru.
  • Náš sklad (Sady 28. října 637/12, 69002 Břeclav) slouží jako místo zpětného odběru, ale pouze při nákupu nového zboží stejného druhu. Pro odběr starého spotřebiče můžete také využít sběrná místa společnosti REMA (https://www.rema.cloud/sberna-mista/).

Proč recyklovat?

  • Recyklace elektrozařízení a baterií šetří přírodní zdroje a omezuje zátěž životního prostředí. Ročně se v České republice vyprodukují tisíce tun odpadu z elektrických a elektronických výrobků. Velká část z nich končí na skládkách komunálního odpadu nebo ve volné přírodě. Přitom se většina vysloužilých zařízení dá recyklovat a použít při výrobě dalších produktů. Odevzdáním spotřebiče zajistíte jeho ekologickou recyklaci.